PZP porovnanie online rýchlo a jednoducho

PZP porovnanieV živote nemusí vždy všetko vychádzať tak, ako chceme. Býva to už tak, že všetko sa zvykne zosypať naraz. Po iné mesiace máme možno dostatok financií, no práve v jeden mesiac sa nám naše výdavky znásobia a k tomu sa pridá aj platenie povinného zabezpečenia. Ak nechcete zbytočne platiť veľa peňazí, tak je tu iná možnosť. Ako najvhodnejšie sa javí použiť PZP porovnanie, s takýmto výpočtom cez web s rôznymi typmi pripoistenia máte ceny ihneď k nahliadnutiu. Určite viete, že toto zabezpečenie sa vám neoplatí podceňovať, nakoľko je povinné zo zákona, čiže jeho neuzatvorenie by bolo trestné. Aby ste jazdy načierno nemuseli riskovať, pomôcť vám môže možno aj to najlacnejšie PZP, ktoré vďaka porovnaniu online získate skoro okamžite.

Povinné zmluvné poistenie nutné zo zákona

Zákon nielen nášho štátu, ale aj okolitých štátov nariaďuje, aby bolo každé vozidlo poistne zabezpečené. Pri tomto type zabezpečenia ide o to, že poisťovňa preberá zodpovednosť za škodu spôsobenú týmto vozidlom. Teda, ak ho máte a niekomu spôsobíte škodu na majetku alebo na zdraví, poisťovňa by to mala preplatiť. Za predpokladu, že ste škody nespôsobili úmyselne. Škody, ktoré ste spôsobili sebe vám základná zmluva nekryje. Ak máte záujem o širšie krytie PZP, ktoré by možno chránilo aj vás, takisto ho nájdete cez porovnanie PZP online. Presvedčte sa o tom už teraz.

Vysoké poistné krytie cez PZP

Napriek tomu, že základné zabezpečenie nekryje vaše škody, dokáže pokryť škody iných a to v skutočne závratných sumách. Určite sa nemusíte báť toho, že by vám porovnanie PZP online na výške krytie ubralo, nakoľko je aj to stanovené zákonom. Škody na majetku dokáže pokryť až do 1 milióna eur s možnosťou navýšenia tohto krytia za poplatok. A škody na zdraví sú znásobené. Poisťovňa už so svojou základnou poistnou ponukou musí byť schopná pokryť výdavky až do 5 milióna eur. Opäť s možnosťou navýšenia za poplatok.

Kalkulačka na porovnanie PZP online vám ukáže tú najlepšiu cenu

Ak ste hľadali prevratný nástroj, ktorý by dokázal ušetriť váš čas, ale aj financie, tak práve ste ho našli. Vďaka tomuto internetovému výdobytku môžete ušetriť až hodiny času a stovky eur. Nejde o žiadne plané sľuby, ale o realitu. Daná kalkulačka na online porovnanie PZP vám urobí výpočet hneď niekoľkých ponúk od rôznych poisťovní, ktoré sú na internete. Pri každej ponuky bude zobrazené krytie, ale aj výška poistného. Sami si môžete zvoliť, či sa vám hodí viac:

  • štvrťročné,
  • polročné
  • alebo ročné

zabezpečenie vozidla.

kalkulačka na výpočet cenyAby sa vám vaše ponuky zobrazili, je potrebné vypísať formulár s technickými parametrami poisťovaného vozidla. Poistiť, prípadne urobiť si online porovnanie PZP môžete skutočne na všetky motorové a nemotorové vozidlá. V niektorých prípadoch sa požadujú niektoré neosobné údaje o majiteľovi, aby ste mohli získať čo najviac zliav. Napríklad bonus za bezškodový priebeh. S kalkulačkou máte tú najlepšiu cenu zaručenú. Po vypísaní formulára ho odošlete a do pár sekúnd vám začnú nabehávať vaše ponuky. Máte dostatok času na to, aby ste si ich dobre prezreli, nikto vás nebude náhliť, ani nútiť do produktu, ktorý nechcete.

Porovnanie PZP online je skutočne jedinečnou možnosťou ako ušetriť čo najviac. V mnohých prípadoch sú vyobrazené ponuky lacnejšie, ako by vám ich vyčíslili v danej pobočke. Je to preto, že mnohokrát sa vám pracovníci nezmienia o množstve zliav, ktoré si môžete aplikovať. Pri uzatváraní PZP online, či už pomocou kalkulačky na porovnanie alebo mimo nej vám dokonca niektorí poskytovatelia poskytnú 10% zľavu za samotný spôsob žiadosti. Nie je to skvelé? Ak chcete ušetriť, tak jedine takto. Ušetrite môžete aj ak už máte zmluvu inde. Jednoducho spravíte zmenu poistenia auta cez online porovnanie.

A čo ďalej?

Vybrali ste si nejakú ponuky z porovnania PZP online? V tom prípade na ňu stačí kliknúť, dopísať niektoré osobné informácie a behom niekoľkých sekúnd, prípade minút vám na mail príde niekoľko dokumentov. Napr. návrh a podmienky poistnej zmluvy, údaje na zaplatenie poistného, ale aj dočasná zelená karta. Túto si nezabudnite vytlačiť a nosiť vo vozidle, na ktoré sa vzťahuje. Bez nej vám hrozia pokuty. Ale nezabudnite na to, že PZP, ktoré ste uzatvorili online z porovnanie nebude platné, pokiaľ nezaplatíte poistné. Na to máte väčšinou do 30 dní. Po zaplatení vám poisťovňa odošle originál zelenej karty. Prečo je táto karta tak potrebná?

Platnosť PZP sa určuje zelenou kartou

Nezdôrazňujeme to len tak zbytočne. Zelená karta je jediný doklad, ktorý budú policajti pri náhodnej kontrole vozidla potrebovať. Ak teda hovoríme o kontrolách platnosti tohto zabezpečenia. Bez nej by ste si mohli pekne priplatiť. Pričom zelená karta je podstatnou časťou u nás a aj v zahraničí. Bez platného PZP alebo bez prítomnosti zelenej karty v používanom vozidle si môžete zaplatiť pokutu až v hodnote niekoľkých stoviek eur. V horšom prípade, pri neskoršom zistení to môže činiť až 3 330 eur. Nehovoriac o tom, že ak by ste spôsobili škodovú udalosť alebo dopravnú nehodu, všetky škody budete musieť hradiť z vlastného vrecka.

O platnosti PZP aj v zahraničí svedčí zelená karta, minimálne na európskom území. Ak je neplatná alebo neprítomná, opäť na vás čakajú stovkové alebo tisícové pokuty. Niekde však zákon povoľuje takéto vozidlo zadržať.

Ak by vám možno nebolo jasné, na čo sa PZP, ktoré je možné uzatvoriť aj cez porovnanie online vzťahuje, budeme trošku konkrétnejší. Tento druh zabezpečenia musíte mať uzatvorený na každý dopravný motorový a nemotorový prostriedok, ktoré potrebuje osvedčenie o technickom stave.

Takže skutočne, pred každou cestou buďte zodpovedný a skontrolujte si platnosť a prítomnosť dokladov skôr ako bude neskoro.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *