Starať sa o pleť a vlasy je potrebné v každom veku

Nielen zlá životospráva, ale na vašej tvári a celkovom vzhľade sa odrazia aj iné vplyvy, napr. príliš chladný alebo príliš teplý vzduch, toxíny z výparov áut, olej z výparov varenia atď. Práve tieto faktory môžu viesť k vonkajšiemu, ale ja vnútornému poškodeniu pokožky tváre a hlavy. Spôsobiť môžu začervenanie, zena s rozpadajucou sa tvarouvysúšanie, dehydratáciu, upchávanie pórov, čo vedie k vzniku akné, čiernych bodiek a vyrážok. Pôsobí to ale aj na vašu korunu krásy, ktorá môže stratiť objem, lesk a z vašich kedysi krásnych a zdravých vlasov sa stanú suché, neprispôsobivé škuty bez objemu Preto je veľmi dôležité sa náležite o vašu pleť a vlasy starať.

Či ste žena, či ste muž, malo by to mať rovnakú prioritu. A pritom ani nemusíte navštevovať profesionálov. Väčšinu procedúr si viete urobiť aj sami doma bez pomoci iných, napr. aj čo sa týka bielenia zubov. Stačí, ak si vyčleníte kúsok času (hodinu až dve týždenne), kúpite vhodné prípravky a nezabudnete na ich pravidelné použitie. Väčšina problémov má svoje riešenie a pri niektorých skutočne stačí zvýšiť mieru starostlivosti o pleť a o vlasy.

Pozor na výber produktov na tvár

Tvár je jednou z najcitlivejších oblastí tela. Jednak je to kvôli pomerne citlivej pokožke a množstve orgánov na nej a jednak je to preto, že nie je skoro nijako pred vonkajšími vplyvmi chránená. Problémov spojených s pleťou je niekoľko. Závisia od veku jedinca, pohlavia či hormonálneho problému. Väčšinou sa však dajú všetky nedostatky správnou starostlivosťou odstrániť, prípadne zmierniť.

Mladšie vekové kategórie trápia hlavne akné, vyrážky a čierne bodky na nose, na brade, na čele či na lícach. Vyrážky môžu byť rôznej veľkosti, zapálené, hnisavé, boľavé. Všetky tieto príznaky chcú naznačiť buď prítomnosť vírusu, hormonálnych zmien alebo jednoducho to, že sa vám na pokožke pleti usadilo množstvo toxínov. Odstrániť ich môžete rôznymi metódami. Najprv si je potrebné ozrejmiť, aký typ pokožky na tvári máte (či je suchá, mastná alebo zmiešaná, prípadne či je citlivá alebo normálna).

Pravidelne čistenie tváre pred spaním by mala byť samozrejmosť u každého. Odstránenie make-upu, prečistenie micelárnou alebo pleťovou vodou sú tým najlepším krokom. Veď nedokonalé odstránenie, hoc aj neviditeľnej špiny, vedie k jej usádzaniu a k vzniku ďalších problémov…Okrem toho si môžete zaobstarať na pleť aj špeciálnu starostlivosť, akou je napr. maska, gél, sérum, tonikum, krém, ktoré so svojim osobitým zložením vášmu problému napomôžu. Určite si ale nevyberajte prípravky s obsahom alkoholu, ak je vaša pokožka citlivá. Čierna zlupovacia maska na tvár, ílovíta zmývateľná maska či rôzne pílingové gély pomôžu preniknúť až do hĺbky pokožky, uvoľnia nečistoty, odumretú kožu a osviežia vašu pleť. Po aplikácii masiek alebo gélov sa odporúča použiť aj krém buď z rovnakého radu, ale taký, na riešenie rovnakého problému s hydratačnou zložkou.

Keď je za zmeny zodpovedný pribúdajúci vek

Dermatológovia sa nevenujú len „mladistvým“ problémom, ale aj takým, ktoré trápia už dospelých ľudí. S pribúdajúcim vekom sa nám nemenia len názory, ale aj pleť. Pribúdajú vrásky, stráca sa svieža farba, pokožka ochabuje, je unavená. Našťastie starostlivosť o tieto problémy taktiež existuje, väčšinou na báze masky, krému, séra či vypínacieho gélu. Každá z týchto možností obsahuje zložky (napr. kolagén, kyselinu hyalúronovú, Q10 atď.), ktoré pokožku tváre postupne napínajú, vrásky vypĺňajú, pleť rozjasnia a dodajú jej zdravý, mladistvý vzhľad. Špeciálne gély na oči fungujú hlavne na rozjasňovacej báze, nakoľko s pribúdajúcim vekom sa zvykne stupňovať prítomnosť kruhov pod očami. Hydratácia tváre pomocou krému ráno aj večer je veľmi dôležitá, nakoľko dochádza k ochabovaniu pokožky. Tá je schopná čím ďalej, tým menej viazať na seba vodu, čoho dôsledkom je samotné ochabovanie a vznik vrások.

Pekné vlasy vám bude závidieť každý

Povedzte si teraz úprimne, čo si myslíte o vašich vlasoch? Máte pocit, že by mohli byť na titulke nejakého časopisu? Najskôr asi nie, pretože percento ľudí, ktoré sa venuje starostlivosti o vlasy, je skutočne malé. Ak aj vy máte pocit, že šampón na ich ochranu stačí, tak sa mýlite. Iste, existujú kategórie, ktoré majú krásne a zdravé vlasy od prírody. No väčšina z nás tak nedopadla a v súvislosti s nimi ich trápi mnoho problémov. Postupom času a vplyvom rôznych faktorov sa vytráca lesk, objem, pružnosť, vznikajú lupiny, prípadne sa rýchlo mastia, lámu sa, štiepia, rednú atď.

modelka s tmavymi hustymi vlasmiVypadávanie vlasov je jedným z najčastejších problémov žien. No na väčšinu problémov je k dispozícii aspoň jedno riešenie. Množstvo výrobcov, s mnohými radmi produktov tu preto nie sú pre nič za nič. Všetci sa vám snažia pomôcť. Úspech môžete dosiahnuť vtedy, ak si zakúpite produkt zodpovedajúci kvalite vašich vlasov a typu pokožky hlavy (suchá, normálna, rýchlo mastiaca sa). Začiatok spočíva v kúpe šampónu, no pokračovanie kúry udržiava buď maska, balzam alebo sérum na vlasy. Stačí ich aplikácia raz týždenne, väčšinou na umyté a mokré vlasy. Väčšinou sa zvyknú zmývať, no existujú aj prípravky, ktoré sa nezmývajú. Rozdiel v kvalite vašej koruny krásy zvykne byť viditeľný už po prvej aplikácii.

Ak ste sa starostlivosť o vlasy rozhodli brať skutočne vážne, tak si uvedomte, že im škodí hlavne používanie príliš horúcich kuliem, žehličiek či fénov a niektorých lakov. Určite aj nešetrné a „násilné“ česanie. Eliminujte preto ich používanie na minimum, prípadne ich pred vplyvom horúceho vzduchu ochráňte ochranným sprejom na vlasy. Dbajte na dostatočný pitný režim, a odvďačia sa vám za to aj vaše mihalnice.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.