Bielenie zubov doma nemusí byť komplikované

Prirodzenou farbou chrupu je, ako určite všetci vieme, biela. Nie žltá, ani sivá, ani by sa na ňom nemali nachádzať žiadne fľaky. Niekedy si však naše počínanie neuvedomujeme a konzumujeme všetko, čo máme radi, hoci nám to modelka s bielymi zubamipotom kazí chrup nielen po zdravotnej, ale aj po vizuálnej stránke. Určite si všímate chrup každého, s kým osobne komunikujete prípadne ľudí, na ktorých pozeráte, či už v televízii, v časopise alebo len tak na okoloidúcich. Ak chcete zachrániť vaše stravovacie prehrešky, nemusíte za to vyhodiť stovky eur. Bielenie zubov si môžete urobiť aj sami doma, za pomerne krátky čas a za oveľa výhodnejšie, o čom vás môžu presvedčiť aj informácie na webe. Stačí sa len prekonať a do tejto procedúry pustiť.

Ako si vybieliť zuby doma?

Na to, aby ste dosiahli biele zuby, sa nemusíte spoliehať len na jeden spôsob resp. prípravok na bielenie. Na trhu ich je niekoľko desiatok, pričom najbežnejšie používané sú zubná pasta, ústna voda, zubná niť, bieliace pero, gély… Zriedkavejšie sa používajú bieliace prášky, púdre, pásiky či špeciálne zubné kefky… Ako tieto jednotlivé metódy fungujú, ktorá je najlacnejšia a najúčinnejšia?

Rôzne spôsoby bielenia zubov doma sa pohybujú v rôznych cenách. Dokonca, aj rovnaký spôsob sa môže líšiť v desiatkach eur. Závisí to hlavne od výrobcu, testov a od spokojnosti užívateľov. VO všeobecnosti ale zaraďujeme medzi najlacnejšie domáce bielenie zubov zubné pasty, ktoré môžete zohnať už od 3 eur. Cenou môžu vyjsť aj na 20 eur. Samozrejme, ich účinok bude rozdielny. Závisí aj od toho, či ide o pastu na bežné používanie, kedy sa efekt môže dostaviť, ale nemusí. Ak sa dostaví, tak až po niekoľkých mesiacov používania.

Na druhej strane sú zubné pasty na krátkodobé bielenie zubov na doma, ktoré sa používajú maximálne 10 dní a efekt by mal byť viditeľný oveľa skôr. Ich zloženie však býva agresívnejšie. To isté možno povedať aj o iných vyššie zmienených prípravkoch na bielenie zubov. Určite by sme ale chceli zdôrazniť, že tie najnebezpečnejšie prípravky majú silné zloženie, ktoré by vám pri nesprávnej manipulácii mohli poškodiť zubnú sklovinu. Väčšinou obsahujú peroxid.

Určite vás zaujíma, ktoré domáce bielenie zubov je to najlepšie a najúčinnejšie a ešte lepšie by bolo, ak by bolo čo najlacnejšie a zaberalo, čo najrýchlejšie. Skĺbiť tieto podmienky je ale asi nemožné, pretože vždy si budete musieť zvoliť, či chcete viac kvalitu alebo chcete viac ušetriť. Medzi najdrahšie, no najlepšie domáce bielenie zubov patrí používanie špeciálnej elektrickej zubnej kefky, prípadne bieliace pásiky. Zubné kefky ale bývajú zo všetkých prípravkov najdrahšie a môžu vyjsť na niekoľko stoviek eur. Predstavujú ale jednu z najbezpečnejších metód na bielenie zubov.

Bieliace pásiky sú u nás relatívne nové

Hore uvedené metódy možno poznáte už dávno. Bieliace pásiky sú u nás relatívne nové. Existujú dva druhy. Jedny sú súčasťou profesionálnej sady, pomocou ktorej si môžete zuby vybieliť už behom 5-7 dní. Druhé sú zas samostatnou jednotkou, ktoré však taký rýchly a tak dobrá účinok nemajú. Práve prvý typ predstavuje bezpečnejšiu, ale o to efektívnejšiu cestu. Jeho účinok sa dá prirovnať k profesionálnemu bieleniu zubov, no veľkou výhodou je, že toto si môžete urobiť sami a doma. Pritom je aj cena tejto sady niekoľkonásobne nižšie v porovnaní s profesionálnou procedúrou vykonávanou odborníkom. No na druhej strane je drahšia spomedzi hore uvedených metód s výnimkou elektrickej zubnej kefky.

Žiadna z hore uvedených možností domáceho bielenia zubov vám ale nezaručí tak rýchle a bezpečné bielenie. Vďaka bieliacim pásikom si môžete odtieň chrupu zmeniť až o 14 odtieňov. Pričom prvé výsledky je možné pozorovať už po prvom použití. Skutočne ich nie je potrebné aplikovať dlhodobo, pretože už behom 5 až 7 dní z vás môže byť človek s novým, krásnym, ale hlavne bielym úsmevom. Najdlhšia aplikácia je v prvý deň a predstavuje maximálne 20 minút. Každým ďalším dňom sa doba pôsobenia skracuje.

V čom sú ale bieliace pásiky na domáce bielenie zubov lepšie? Pokiaľ máme na usmievajuca sa zena s jablkom v rukemysli profesionálnu sadu, tak ide o jej zloženie, nielen o rýchlosť prvých výsledkov. Profesionálna sada sa skladá z predprípravného spreju, z bieliacich pásiky, z bieliaceho gélu, z náustku, z malej lampy, zo vzorkovnice odtieňov chrupu a samozrejme z podrobného návodu.

Profesionálne bieliace pásiky sú možno trošku náročnejšie na používanie a nepatria k najlacnejším metódam bielenia zubov, no zaručene sa vďaka ním stratí zafarbenie a fľaky behom 5-7 dní a možno už aj po prvom použití. Ak teda nechcete vyhadzovať stovky eur u zubára, vrelo odporúčame túto metódu, ktorá vám zaručí krásne biele zuby niekoľko ďalších rokov. A ak budete rešpektovať nesilno farbiace stravovanie, krásny úsmev vám vydrží veľmi dlho. Je určite oveľa príjemnejšie si vybieliť zuby sám/sama doma overeným a účinným prípravkom, ako absolvovať niekoľko drahých sedení u zubára.

Ak vás zaujíma domáce bielenie zubov viac, odporúčame aj tento zahraničný článok http://everydayroots.com/teeth-whitening-at-home.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.